V tejto časti popisujem, ako kompilovať a linkovať zdrojové kódy tak, aby ste vytvorili build ako command-line aplikáciu alebo pre web (cgi skript).
V princípe rozlišujeme kompiláciu pre nasledujúce dva účely:
Obidva spôsoby sa riadia pomocou #define v súbore mysystem.h:
Samozrejme, ostatné je potrebné zapoznámkovať. Pre účely testovania a debugovania kľudne použite aj ďalšie možnosti (sú popísané aj priamo v súbore mysystem.h).
V podstate postačí súboru urob dať práva (v linuxe chmod 755) a spustiť ho. Alebo sa inšpirujte priamo jeho obsahom: treba zlinkovať nasledujúce súbory:
breviar.cpp dbzaltar.cpp liturgia.cpp mygetopt.cpp mylog.cpp myhpage.cpp myexpt.cpp cgiutils.cpp myconf.cpp mydefs.cpp mystring.cpp
Výsledkom bude požadovaná binárka, ktorú pomenujte podľa vlastného uváženia (pre webserver by mala mať príponu cgi) a prípadne jej nastavte práva na execute.
Ak máte akékoľvek pripomienky, vylepšenia, nápady alebo postrehy, pošlite ich prosím mailom.
Keď webserver volá nejaký skript, ten mu pošle výstup na stdout. Preto všetok výstup ide na stdout. Naviac, prvé riadky MUSIA byť také, ktoré obsahujú Content-type, aby webserver vedel, čo má zobraziť (či ide o HTML súbor, alebo ide o filelisting, alebo ide o bitmapu, obrázok, pakovaný súbor a pod.).
Aplikácia (presnejšie, command-line samostatná binárka) okrem generovania jednotlivých stránok dokáže generovať modlitby pre viacero dní naraz použitím tzv. batch móde (dávkové spracovanie)
Posledná aktualizácia: 2008-12-18
© 1999-2024 Juraj Vidéky