Často kladené otázky
o Android aplikácii pre Liturgiu hodín (Breviary)

(FAQ, Frequently Asked Questions)

^ Hlavná stránka | FAQ pre breviar.sk >> | FAQ pre Apple iOS app >> | Google Play >>

HU: Kérdések és Válaszok: FAQ for Breviary in Hungarian

Kto vytvoril aplikáciu pre OS Android?
Autorom aplikácie pre OS Android je programátor Richard Královič. V spolupráci so mnou, autorom stránok, naprogramoval jednoduché GUI a webový wrapper, ktoré využívajú rovnakú funkcionalitu generovania modlitieb, ktorá je použitá na týchto webových stránkach.

Sú modlitby pre jednotlivé dni uložené v smartfóne/na tablete?
Stránky breviar.sk aj aplikácia Breviary pre Android sú navrhnuté tak, aby pre zvolený dátum dynamicky vygenerovali (vytvorili) požadovaný text modlitby resp. iný požadovaný výsledok. Teda texty nie sú nikde „uložené“. Ak chcete vedieť viac, ako program vytvára jednotlivé texty, pozrite stránku Ako sa generuje modlitba.

Obsahuje aplikácia Breviary všetko, čo je na breviar.sk?
Aplikácia Breviary obsahuje podstatnú časť stránok breviar.sk, teda slovenskú, českú a maďarskú Liturgiu hodín. Neobsahuje mnohé statické texty z webových stránok (obsahuje iba Všeobecné smernice o liturgii hodín a niektoré modlitby, napr. mariánske antifóny). Zjednodušene povedané, Breviary obsahuje všetko, čo sa otvorí z úvodnej obrazovky s voľbou dňa a modlitby. Teda všetko, čo potrebujete, aby ste sa mohli modliť :)

Prečo aplikácia Breviary nemá EXIT button?
Aplikácia Breviary je štandardná aplikácia pre smartfóny s OS Android. Systém je navrhnutý tak, že aplikácia beží. Ak sa používateľ prepne na domovské okno (home screen) alebo do inej aplikácie, každá takto „odstavená“ aplikácia je povinná svoj stav uložiť a byť pripravená na to, že svoje miesto v operačnej pamäti podľa uváženia systému bude musieť uvoľniť. Pokiaľ to systém uzná za vhodné, aplikáciu ukončí. Nie je preto potrebné explicitne aplikácii hovoriť „ukonči sa“. Mimochodom, ani prehliadače (Opera, Google Chrome, Firefox) neobsahujú EXIT button.

Aplikácia Breviary sa mi veľmi páči a rád by som ju podporil – ako môžem pomôcť?
Budeme veľmi radi, keď nás podporíte akýmkoľvek spôsobom. Niektoré z nich sme popísali v časti Ako pomôcť. Ak máte ďalšie otázky, prosím, kontaktujte ma.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Ak ste nenašli odpoveď na svoju otázku, ktorá sa týka Liturgie hodín, skúste ešte pozrieť do časti Ďalšie otázky k Liturgii hodín.
Ak máte iné otázky, prosím, kontaktujte ma.

Android and Google Play are trademarks of Google Inc., registered in the U.S. and other countries.


Posledná aktualizácia: 2014-01-28
© 1999-2021 Juraj Vidéky | Richard Královič